1. Podobny obrazNiedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego
  2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele  we wtorek – po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy Św.o godz.  9.30. a w pozostałe dni o 16.40.
  4. Jutro, 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.15. Nabożeństwo poprowadzi KŻR MB Częstochowskiej z Rogowa.
  5. We wtorek na Mszy Św. o godz. 18.00 ks. Biskup Roman Marcinkowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
  6. Bardzo dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, ministrantom i wielu innym osobom, którzy brali udział w sprzątaniu naszego kościoła. Bóg zapłać
  7. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 11.30 dzieci klas IV odnowią przyrzeczenia chrztu św.
  8. Próby w tym tygodniu: przed Odnowieniem przyrzeczeń Chrztu św. – środa o 18.00 oraz sobota  o godz. 8.30 a następnie spowiedź; przed I Komunią Św. w czwartek o godz. 18.00
  9. W sobotę odbędzie się IV diecezjalna pielgrzymka służby liturgicznej do Czerwińska – chętnych na wyjazd proszę o zgłaszanie się.
  10. Jutro i we wtorek Kancelaria czynna tylko rano

Napisz komentarz

Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj