1. Podobny obrazWydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Zbiórka do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
  3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  4. W sobotę spotkanie – egzamin dla kandydatów do bierzmowania: o godz. 9.00 – młodzież, która chodziła i chodzi do szkół w Górze i Dzierzążni a o godz. 10.00 szkoła z Bulkowa. Kandydaci przynoszą swój indeks z opinią katechety.
  5. Dnia 24.03 organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. Są jeszcze wolne miejsca – koszt – 40 zł. wyjazd o godz. 13.00
  6. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła
  7. Dziękuję za ofiarna kwiaty do Grobu Pańskiego: Kadłubowo – 330 zł.
  8. Na tegoroczną Uroczystośc Bożego Ciała proszę, aby  ołtarze przygotowały następujące wioski: Kadłubowo,  Szasty,  Piączyn i Podmarszczyn Pd. Natomiast wieniec dożynkowy proszę aby przygotowali mieszkańcy Nadułek.

Napisz komentarz

Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj