Znalezione obrazy dla zapytania 4  niedziela adwentu1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 7.00. Wieczorem w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej – zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej

2. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

3. Pasterka w naszym kościele o północy – pół godziny wcześniej śpiew jutrzni i wspólne dzielenie się opłatkiem.

4. W  dzień Bożego Narodzenia Msza Św. o godz. 9.30 i 11.30

5. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz.: 8.00 , 9.30 i 11:30. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na WSD w Płocku.

6. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Bardzo proszę Radnych o zorganizowanie pojazdów. Początek kolędy o godz. 9.00.

Dzień wcześniej p. Kościelny będzie w danej wiosce roznosił kredę. Ofiary składane przy tej okazji p. Kościelnemu  to wyraz naszej wdzięczności za jego posługę w naszej parafii.

Do kolędy przygotowujemy krzyż, świece i wodę święconą. Dzieci i młodzież zostawiają zeszyty do religii. W miarę możliwości niech na kolędzie będą wszyscy członkowie rodziny.

7. W czasie trwania kolędy Msze św. o godz. 00 a kancelaria czynna po Mszy św.  rano.

8. Plan Kolędy w tym tygodniu – 28.12.2018 r. – Rogowo początek od p. Szeferów i 29.12.2018 r. – Piączyn początek od p. Zalęckich

9. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza – Nowa Wieś 910 zł, Piączyn – 570 zł i Pomianowo 395 zł.

10. Z naszej wspólnoty odeszli śp. Władysława Materka pochodząca z Włók i Sławomir Stanisławski pochodzący z Nadułek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu…

Napisz komentarz

Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj