dni_krzyzowe1. Od jutra, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Msze św. o godz. 17.00 a następnie procesja: w poniedziałek do figurki w kierunku Podmarszczyna, we wtorek na Włóki a w środę na Maleń.
2. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
3. Dzisiaj Msza św. o godz. 11.30 zostanie odprawiona w int. mieszkańców Podmarszczyna z racji na zakończenie peregrynacji Obrazu MB Częstochowskiej. Po sumie mieszkańcy Podmarszczyna pożegnają Obraz a wezmą go mieszkańcy Daniszewa.
4. W następną niedzielę, 28 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – w tym też dniu na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci z klas III po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Próba przed I komunią św. w poniedziałek o godz. 18.00 a spowiedź w sobotę o godz.10.00.
5. Próba przed Odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. w czwartek o godz. 18.00.
6. Dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła – Worowice kolonia – 260zł.

Napisz komentarz

Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj