Podobny obraz1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – wystawienie najświętszego sakramentu i procesja po Mszy św. o godz. 9.30 a następnie Adoracja prowadzona przez mieszkańców Daniszewa i Malenia. Zapraszam Asystę procesyjną z dziewczynkami do sypania kwiatami
2. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to w Kościele  Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
3. W tym tygodniu będziemy przeżywać nasze Misje Parafialne, które poprowadzi ks. Marek Pasiuk – pallotyn. W czasie Misji świętych cały Kościół będzie obchodził 100 objawień Matki Bożej w Fatimie. Zaplanujmy tak czas, aby wziąć udział w nabożeństwach. Każda rodzina otrzymała plan Misji – nie będę go przedstawiać. Spowiedź będzie głównie w czwartek są zaproszeni księża (7) oraz piątek – ale księży już tylu nie będzie – proponowałbym zatem skorzystać ze spowiedzi w czwartek. I wiadomość dla młodzieży – spotkanie z nauką sobotę o godz. 20.30 – obowiązkowo przychodzą kandydaci do bierzmowania.
4. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele w poniedziałek i wtorek o godz. 16.40 natomiast w misje o godz. 17.30. Zachęcam do odprawiania Nabożeństw we wioskach przy figurkach.
5. W środę przeżywaliśmy doroczną uroczystość odpustową. Bardzo dziękuję: strażakom, chórowi i scholi z p. organistą, p. kościelnemu, ministrantom, radnym parafialnym, a w sposób szczególny dziewczynkom sypiącym kwiatkami, których tym razem przyszło wyjątkowo dużo – oraz ich rodzicom – bo zapewne dzięki nim tak właśnie było i p. Ewie Reczulskiej za opiekę nad dziewczynkami.
6. W poniedziałek o godz. 18.00 próba dla dzieci przed I Komunią Świętą.
7. W sobotę spotkanie – egzamin dla dzieci przed Odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przychodzą z rodzicami i przynoszą zaświadczenie od katechety, że są przygotowane i wszystko pozaliczały oraz zeszyt do religii. Klasy IV – godz.13.00, klasy V – godz.14.00.
8. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: Daniszewo od Kadłubowa – 150, Nadułki – 840, Nowa Wieś – 730, Falęcin – 240, Piączyn – 580. Dziękuję tym, kórzmy te ofiary złożyli i Radnym za zebranie.
9. Z racji na zmieniony termin Misji zostają też zmienione godziny zamówionych intencji mszalnych w tym i następnym tygodniu, gdyby komuś nie odpowiadała godzina to proszę się do mnie zgłosić.

Napisz komentarz

Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj