Archiwum Lipiec 4th, 2019

Znalezione obrazy dla zapytania piesza pielgrzymka na jasną górę 2019 z płocka plakatUmiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi!
Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej od dziesięcioleci jest jednym z najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w ciągu roku. Dobra duchowego, które płynie z tego dzieła, nie sposób zmierzyć, szczególnie dla umocnionych w wierze i miłości pątników. To piękny, sierpniowy widok – setki pielgrzymujących do Maryi, Czarnej Madonny, naszych diecezjan. Umacnia się nadzieja, że Kościół płocki jest młody.
Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych.
Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Mocni Bożym Duchem”. Słowa te niosą ze sobą wiele ważnych treści. Modlić się będziemy podczas pielgrzymowania o ożywienie wiary w Ducha Świętego, w intencji naszej Ojczyzny i naszej diecezji.
Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.
Płock, 18 czerwca 2019 r.
† Piotr Libera
Biskup Płocki

  1. Znalezione obrazy dla zapytania 13 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK CDzisiaj kończymy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ostanie nabożeństwo czerwcowe po sumie.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek – modlimy się w intencji powołań do służby w Kościele, I  piątek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00
  3. Za tydzień I niedziela miesiąca . Wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja po Mszy św. o godz. 9.30 a następnie Adoracja prowadzona przez mieszkańców Włók Wsch. i Zach.
  4. Mieszkańcom Kadłubowa dziękuję za kwiaty do kościoła.
  5. Dnia 8 lipca organizowana jest pielgrzymka do Świętej Lipki i Gietrzwałdu Wyjazd o godz 5.00 sprzed kościoła. Chętnych proszę o zgłaszanie się – są jeszcze wolne miejsca.
  6. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: Kadłubowo – 770 zł.
Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj