Archiwum Lipiec, 2019

Czcigodni Księża, Umiłowani Diecezjanie,
W polskiej pobożności ludowej miesiąc sierpień kieruje nasze myśli w stronę Matki Bożej. Zwłaszcza Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która przypomina nam, że Maryja jest nie tylko naszą Matką, ale także Królową nieba i ziemi jest szczególnie obchodzona w naszej Ojczyźnie. W tym roku wyjątkową okazją do oddania hołdu Bogurodzicy we wspólnocie Kościoła Płockiego będzie uroczysta Koronacja Obrazu Matki Bożej w Smardzewie koło Płońska.
Właśnie w Smardzewie – wówczas małej wsi należącej do parafii Sarbiewo – ponad 300 lat temu zbudowano drewnianą kaplicę, w której został umieszczony cudowny wizerunek Matki Bożej Smardzewskiej (kopia wizerunku Matki Bożej Bocheńskiej). Od tamtego czasu smardzewianie i wierni z okolicznych miejscowości oddawali cześć Maryi w Jej cudownym obrazie. Świadczą o tym liczne wota. Jednym z najcenniejszych jest wotum ofiarowane w pierwszą niedzielę września 1711 r. przez Księdza Biskupa Ludwika Załuskiego, Ordynariusza Diecezji Płockiej, który przybył wówczas do Smardzewa, aby konsekrować kościół. Podczas tej uroczystości oddał w opiekę Matki Bożej Smardzewskiej i Jej Syna Diecezję Płocką, całe Mazowsze i Rzeczpospolitą. Od tamtego czasu do Smardzewskiej Pani pielgrzymowały rzesze pątników.
Ten wyjątkowy kult Pani Smardzewskiej przetrwał do czasów współczesnych. Dlatego 15 sierpnia 2011 r. zdecydowałem ustanowić kościół w Smardzewie Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Po ośmiu latach od tego wydarzenia, na prośbę Księdza Proboszcza Henryka Dymka i zasięgnięciu opinii kompetentnych gremiów, podjąłem decyzję o koronacji obrazu Matki Bożej Smardzewskiej. Odbędzie się ona 15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. Koronacyjnej, która rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przed kościołem przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, wieloletni Metropolita Przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Serdecznie zapraszam na tę Uroczystość wszystkich diecezjan: kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie członków Kół Żywego Różańca. Niech ta Koronacja będzie okazją do naśladowania pokornej Służebnicy Pańskiej w naszym życiu codziennym. Niech stanie się również okazją do zawierzenia Maryi, Matce i Królowej, losów naszej Ojczyzny i Diecezji oraz wszystkich chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy w różnych częściach świata cierpią prześladowanie dla Imienia Jezus.
Pozdrawiam Was serdecznie z Eremu Kamedułów pod Krakowem i polecam Bogu przez przyczynę Matki Bożej Smardzewskiej.

Kraków, dnia 16 lipca 2019 r.
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Podobny obraz

 1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.Za tydzień poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św.
 2. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, proszę o zgłoszenia po Mszach Świętych lub w kancelarii parafialnej. Jest też możliwość duchowego pielgrzymowania do duchowej stolicy Polski.
 3. 25 lipca (czwartek) przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Za tydzień będziemy modlić się w intencji kierowców i  po wszystkich Mszach Świętych będziemy święcić pojazdy mechaniczne. ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 4. Ofiary na wywóz śmieci z cmentarza II rata: Majdany – 385, Podmarszczyn Pn – 250 i Nowa Wieś – 915.
 5. Dnia 15.08 w diecezjalnym sanktuarium MB Różańcowej obędzie się koronacja Obrazu Matki Bożej koronami papieskimi. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się.
 6. Na przyszłą niedzielę proszę o dekorację ołtarzy kwiatami mieszkańców Szast
 7. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Jerzy Atliński z Włók. Od ucz. pog. zostanie odprawionych 5 Mszy św. oraz Marzena Iwandowska z Worowic – od. ucz. pog. 9 Mszy św. i jedna wiązanka duchowa od rodziny Czosnowa. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 8. Czas odpustów w naszym dekanacie. Ku czci św. Anny: dzisiaj w Miszewie Murowanym, w piątek w Blichowie a za tydzień w Bodzanowie. Natomiast jutro czcimy św. Marię Magdalenę z tej racji odpust w Pilichowie – suma o 12.00
 1. Znalezione obrazy dla zapytania miłosierny samarytanin obrazPrzypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
 2. Dziękuję mieszkańcom Rogowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą niedzielę
 3. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza II rata: Podmarszczyn Pd – 625 zł. Pomianowo – 300 zł. Szasty – 440 zł i  Maleń – 325 zł.
 4. Dnia 15.08 w diecezjalnym sanktuarium MB Różańcowej w Smardzewie obędzie się koronacja Obrazu Matki Bożej koronami papieskimi. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się.
 5. w kancelarii można zapisywać się pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę a także na pielgrzymkę duchową.
 6. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Krystyna Strzałkowska z Nowej Wsi. Od ucz. pog. zostanie odprawionych 10 Mszy św. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 7. Za tydzień odpust ku czci św. Anny w Miszewie Murowanym – suma o 12.00

Znalezione obrazy dla zapytania Ewangelia 14 niedziela zwykła rok c obrazy

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja po Mszy św. o godz. 30 a następnie Adoracja prowadzona przez mieszkańców Włók Wsch. i Zach.
 2. Dziękuję za kwiaty do naszego kościoła, które ofiarowali wczorajsi nowożeńcy Milena Metryka i Jacek Jakubowski. Na następną niedzielę proszę o udekorowanie ołtarzy kwiatami mieszkańców Rogowa
 3. Jutro udajemy się z pielgrzymką do Świętej Lipki – wyjazd o 5.00
 4. W sobotę 13 dzień lipca – zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.15. Przynosimy ze sobą lampiony. Nabożeństwo poprowadzi KŻR Matki Bożej Miłosierdzia z Nadułek.
 5. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza II rata: Rogowo – 475 zł.
 6. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Zbigniew Dudkiewicz z Włók. Od ucz. pog. zostanie odprawionych 15 Mszy św. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Znalezione obrazy dla zapytania piesza pielgrzymka na jasną górę 2019 z płocka plakatUmiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi!
Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej od dziesięcioleci jest jednym z najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w ciągu roku. Dobra duchowego, które płynie z tego dzieła, nie sposób zmierzyć, szczególnie dla umocnionych w wierze i miłości pątników. To piękny, sierpniowy widok – setki pielgrzymujących do Maryi, Czarnej Madonny, naszych diecezjan. Umacnia się nadzieja, że Kościół płocki jest młody.
Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych.
Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Mocni Bożym Duchem”. Słowa te niosą ze sobą wiele ważnych treści. Modlić się będziemy podczas pielgrzymowania o ożywienie wiary w Ducha Świętego, w intencji naszej Ojczyzny i naszej diecezji.
Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.
Płock, 18 czerwca 2019 r.
† Piotr Libera
Biskup Płocki

Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj