Archiwum Maj, 2019

 1. Podobny obrazNiedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego
 2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele  we wtorek – po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy Św.o godz.  9.30. a w pozostałe dni o 16.40.
 4. Jutro, 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.15. Nabożeństwo poprowadzi KŻR MB Częstochowskiej z Rogowa.
 5. We wtorek na Mszy Św. o godz. 18.00 ks. Biskup Roman Marcinkowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
 6. Bardzo dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, ministrantom i wielu innym osobom, którzy brali udział w sprzątaniu naszego kościoła. Bóg zapłać
 7. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 11.30 dzieci klas IV odnowią przyrzeczenia chrztu św.
 8. Próby w tym tygodniu: przed Odnowieniem przyrzeczeń Chrztu św. – środa o 18.00 oraz sobota  o godz. 8.30 a następnie spowiedź; przed I Komunią Św. w czwartek o godz. 18.00
 9. W sobotę odbędzie się IV diecezjalna pielgrzymka służby liturgicznej do Czerwińska – chętnych na wyjazd proszę o zgłaszanie się.
 10. Jutro i we wtorek Kancelaria czynna tylko rano

foto

Znalezione obrazy dla zapytania biblia

 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
 2. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym zachęcam do udziału we Mszy św. gdzie  zawsze słyszmy Boże Słowo, a  przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego. Multimedia sprawiają, że dzisiaj Pismo Św., codzienne czytania, są dla nas dostępne w każdej chwili.
 3. Dzisiaj I niedziela miesiąca wystawienie najświętszego sakramentu i procesja po Mszy św. o godz. 30 a następnie Adoracja prowadzona przez mieszkańców Daniszewa i Malenia.   Zapraszam Asystę z dziewczynkami do sypania kwiatami
 4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele o godz. 16. Zachęcam do odprawiania Nabożeństw we wioskach przy figurkach .
 5. Próby w tym tygodniu: przed Odnowieniem przyrzeczeń Chrztu św. – wtorek o godz. 18.00 i przed bierzmowaniem – sobota  o godz. 00 a następnie spowiedź
Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj