Archiwum Marzec 5th, 2019

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do sumy. Adorację poprowadzą mieszkańcy Kadłubowa i Podmarszczyna.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
 3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 10.00 i 17.00. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
 4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. W Środę popielcową po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie przed II Komunią Świętą.
 5. Już teraz zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00, a Gorzkie żale w niedzielę po Mszy godz. 11.30.
 6. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie przed I Komunią Świętą a po 11.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania .

 1. Dzisiaj, zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego, ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na rozbudowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
 3. Za tydzień I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do sumy. Adorację poprowadzą mieszkańcy Podmarszczyna i Kadłubowa.
 4. W najbliższy wtorek przypada dzień imienin Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego , a w czwartek księdza biskupa Romana Marcinkowskiego – pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach.
 5. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.
Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj