Archiwum Marzec, 2019

 1. Podobny obrazWydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Zbiórka do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
 3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
 4. W sobotę spotkanie – egzamin dla kandydatów do bierzmowania: o godz. 9.00 – młodzież, która chodziła i chodzi do szkół w Górze i Dzierzążni a o godz. 10.00 szkoła z Bulkowa. Kandydaci przynoszą swój indeks z opinią katechety.
 5. Dnia 24.03 organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. Są jeszcze wolne miejsca – koszt – 40 zł. wyjazd o godz. 13.00
 6. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła
 7. Dziękuję za ofiarna kwiaty do Grobu Pańskiego: Kadłubowo – 330 zł.
 8. Na tegoroczną Uroczystośc Bożego Ciała proszę, aby  ołtarze przygotowały następujące wioski: Kadłubowo,  Szasty,  Piączyn i Podmarszczyn Pd. Natomiast wieniec dożynkowy proszę aby przygotowali mieszkańcy Nadułek.

Plakat Misterium Pańskiego 2019

WYJAZD NA MISTERIUM W NIEDZIELĘ 24 MARCA 2019 R. O GODZ. 13.00. ZAPISY W KANCELARII PARAFIALNEJ.

Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

 1. Podobny obrazW pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie przed I Komunią Świętą a po 11.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania .
 3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16.00, a na Gorzkie Żale po Mszy Św. o godz. 11.30.  Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
 4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.
 5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.
 6. Solidarność międzypokoleniowa przyświeca tegorocznej akcji Caritas, która wystartowała w Środę Popielcową pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora”. Dlatego jak co roku dzieci zachęcam do składania „jałmużny wielkopostnej”. Pomocą służą nam skarbonki przekazane przez Caritas Diecezji Płockiej, które dzieci otrzymają po Mszy św.
 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do sumy. Adorację poprowadzą mieszkańcy Kadłubowa i Podmarszczyna.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
 3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 10.00 i 17.00. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
 4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. W Środę popielcową po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie przed II Komunią Świętą.
 5. Już teraz zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00, a Gorzkie żale w niedzielę po Mszy godz. 11.30.
 6. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie przed I Komunią Świętą a po 11.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania .
Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj