Archiwum Luty, 2019

 1. Kazanie na górze | autor: K.H. BlochSłowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
 2. Przypominam, że w dniach 23 lutego o godz. 12.00  i 09 marca o godz. 12.00  odbędzie się kurs dla narzeczonych w par. Miszewo Murowane.
 3. Dziękuję za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła
 4. Do wieczności odeszły dwie mieszkanki Rogowa: śp. Daniela Rakowska – od ucz. pog. Będzie odprawionych 14 Mszy Św. i 7 Mszy Św. jako wiązanka duchowa od mieszkańców Rogowa oraz Irena Wiesława Klimczewska -od ucz. pog. odprawionych zostanie 9 Mszy Św. i także 9 Mszy Św. jako wiązanka duchowa od mieszkańców Rogowa. Polecajmy je Miłosiernemu Bogu… Wieczny odpoczynek…
 5. W tym tygodniu 22 dzień miesiąca – na godz. 17.00 zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II
 6. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

http://www.parafiadulsk.pl/wp-content/uploads/2019/02/88-rocznica-plakat-M.jpgUmiłowani Diecezjanie!

Minęło już 80 lat od śmierci (5 października 1938 r.) niezwykłej mistyczki, Apostołki Bożego Miłosierdzia – świętej siostry Faustyny Kowalskiej, która w Płocku 22 lutego 1931 roku, miała wizję Jezusa Miłosiernego oraz otrzymała polecenie namalowania obrazu, a następnie polecenie ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Orędzie o Bożym Miłosierdziu, jako największym przymiocie Boga – jak objawił Jezus siostrze Faustynie – zdobyło serca wiernych na całym świecie. Dziś miejsca kultu związane z orędziem Jezusa Miłosiernego i z siostrą Faustyną cieszą się zainteresowaniem wielu pielgrzymów nie tylko z Polski, ale całego świata.

Mając na uwadze troskę, aby „płockie Betlejem Miłosierdzia” było miejscem, gdzie wierni będą mogli w godnych warunkach modlić się o Boże Miłosierdzie i go doświadczać, gorąco popieram prowadzone od kilku lat przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia dzieło rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Dnia 19 kwietnia 2009 r., w święto Miłosierdzia Bożego, poświęciłem kamień węgielny z Golgoty i plac pod rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18 w Płocku. Dziś cieszę się widząc mury i wznoszącą się ku niebu wieżę Sanktuarium, zwaną wieżą Miłosierdzia, dokładnie w miejscu objawień Jezusa. Potrzeby są jeszcze ogromne. Obecnie trwają wysiłki, aby wykonać dach na świątyni. Zwracam się zatem z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy Sanktuarium, w najbliższą niedzielę 24 lutego br.
Niech pomoc Siostrom w tym dziele będzie znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej, z Bożą pomocą, mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni i posłużyć się słowami z wizji Faustyny: „Dziś widziałam (…) wielkie mnóstwo ludzi było na zewnątrz i w świątyni, a strumienie wychodzące z najlitościwszego Serca Jezusa spływały na wszystkich” (Dz. 1689).

Już teraz składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!” za materialne wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.
Płock, dnia 5 lutego 2019 r.

† Piotr Libera
Biskup Płocki

 

 1. Znalezione obrazy dla zapytania matka boża z lourdesJutro 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia z inicjatywy św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszam wszystkich – a  szczególne chorych i opiekujących się nimi – na Mszę Św. z wystawieniem Najświętszego sakramentu i błogosławieństwem o godz. 10.00.
 2. Przypominam, że w dniach 23 lutego  12.00  i 09 marca odbędzie się kurs dla narzeczonych w par. Miszewo Murowane. Początek spotkania o godz. 12.00.
 3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 5. W tym tygodniu do wieczności odeszły: śp.  Aniela Jankowska z Włók – od ucz. pog. Będzie odprawionych 13 Mszy Św. oraz Lucyna Kicińska ostatnio zamieszkała w Olsztynie a wcześniej w Nowej Wsi – od ucz. pog. będzie odprawionych 7 Mszy Św. Polecajmy je Miłosiernemu Bogu… Wieczny odpoczynek…
 1. Znalezione obrazy dla zapytania 4 niedziela zwykła rok cPierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do sumy. Adorację poprowadzą mieszkańcy Nadułek, Majdan i Gniewkowa
 2. W przyszły poniedziałek 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie MNP z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj zapraszam wszystkich, szczególne chorych i opiekujących się nimi, na Mszę Św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem o godz. 10.00.
 3. Przypominam, że w dniach 23 lutego i 9 marca o godz. 12.00  odbędzie się kurs dla narzeczonych w par. Miszewo Murowane.
 4. Pragnę też poinformować, że sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli w tym roku ks. bp Roman Marcinkowski dnia 14 maja.
 5. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj