Archiwum Styczeń, 2019

 1. Znalezione obrazy dla zapytania iii niedziela zwykła rok cWraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
 3. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Msze Święte o godz. 10.00 i 17.00. Podczas Mszy Św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do II Komunii Św. będą miały poświęcone świece.
 4. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
 5. Za tydzień I niedziela miesiąca – po Mszy Św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do sumy. Adorację poprowadzą mieszkańcy Nadułek, Majdan i Gniewkowa
 6. W dniach 23 lutego  i 9 marca o godz. 12.00  odbędzie się kurs dla narzeczonych w par. Miszewo Murowane.
 7. Proszę lektorów o odbiór czytań (grafik lektorów znajdziesz tutaj  Lektorzy)
 1. Znalezione obrazy dla zapytania wesele w kanie galilejskiejNajświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata
 2. W Panamie rozpoczynają się (22 -27 stycznia) Światowe Dni Młodzieży. Zapraszam do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie przed I Komunią św.
 4. Program kolędy w tym tygodniu:

– 20.01 (poniedziałek) od godz. 9.00 – Worowice Kolonie pocz. od Kolonii pod Osiekiem od p. Kochańskich następnie kol. od. p. Iwandowskiej i następnie od. p. Sztedurów w kierunku Daniszewa

– 23.01 (środa) od. godz. 13.00 Gniewkowo

– 24.01 (czwartek) od godz. 9.00 Worowice Wieś pocz. od. p. Piaseckich

– 26.01 (sobota) od godz. 9.00 – Daniszewo pocz. od   cmentarza

 1. W czasie trwania kolędy Msze św. o godz. 7.00 a kancelaria czynna po Mszy św.  rano.
 2. We wtorek 22 dzień miesiąca Msza św. w int. małżeństw i rodzin oraz modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii o godz. 7.00
 3. We wtorek odpust w naszym dekanacie w Święcieńcu – suma o 12.00.
 4. Dziękuję za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła.

Podobny obrazDrodzy Księża,
Dekanalni Duszpasterze Młodzieży,
Kochani Młodzi Diecezji Płockiej,

W dniach 22 – 27 stycznia 2019 r. w Panamie odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. W spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą całego świata weźmie także udział 40 osób z naszej diecezji.

Razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży chcę stworzyć szansę młodzieży Diecezji Płockiej, by mogła duchowo połączyć się z Następcą Apostołów i swoimi rówieśnikami. Z tą myślą, w sobotę 26 stycznia o godz. 15:00 w hali sportowej w Łącku koło Płocka, organizujemy Diecezjalny Dzień Młodych pod hasłem „Połączeni z Panamą”. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Eucharystia, której będę przewodniczył.

Gorąco pragnę, by księża, szczególnie dekanalni duszpasterze młodzieży, mogli wziąć udział w tym ważnym dla młodego kościoła diecezji płockiej wydarzeniu – liczę, że na moje zaproszenie odpowiecie wielkodusznie i razem z młodzieżą przyjedziecie do Łącka, by wspólnie świętować, modlić się i radośnie przeżywać naszą wiarę.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam i błogosławię w Nowym Roku, za przyczyną Matki Najświętszej – Patronki ŚDM w Panamie i św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży.
Płock, 8 stycznia 2019 r.

Wasz biskup Piotr

 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
 2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w to dzieło poprzez osobistą modlitwę.
 4. Program kolędy w tym tygodniu

– 14.01 (poniedziałek) – od godz. 9.00 Nadułki cz. I od. p. Plebaniaków do p. Mańkowskich

– 15.01 (wtorek) – od godz. 9.00 – Nadułki cz. II  pocz.  od Bulkowa

– 17.01 (czwartek) od. godz. 9.00 – Szasty od  p. Chałupczyńskich

– 19.01 (sobota) od. godz. 9.00 – Maleń

– 20.01 (poniedziałek) od godz. 9.00 – Worowice Kolonie pocz. od Kolonii pod Osiekiem od p. Kochańskich następnie kol. od. p. Iwandowskiej i następnie od. p. Sztedurów w kierunku Daniszewa

 1. W czasie trwania kolędy Msze św. o godz. 00 a kancelaria czynna po Mszy św.  rano.
 2. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: Worowice – 1015 zł, Daniszewo od cmentarza – 240 zł, Rogowo – 570 zł i Szasty – 360 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary i Radnym za ich zebranie.
 3. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie przed I Komunią św.
 5. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Zenon Różycki z Nowej Wsi. Od uczestników pogrzebu zostanie odprawionych 8 Mszy św. Polecajmy go Miłosiernemu Bogu…
 1. Podobny obrazDzisiaj obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli – to także Dzień modlitwy i pomocy misjonarzom. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzieła   misyjne Kościoła.
 2. Dzisiaj również I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, którą poprowadzą mieszkańcy Worowic i Szast.
 3. Program kolędy w tym tygodniu

– 07.01 (poniedziałek) – od godz. 8.30 Włóki Zach. od p. Majtkowskich

– 08.01 (wtorek) – od godz. 9.00 – Włóki Wsch. od. p. Tomczaków.

– 09.01 (środa) –  od. godz. 13.00 – Podmarszczy Pn. od p. Michów

– 10.01 (czwartek) od. godz. 9.00 – Podmarszczyn Pd. od  p. Pydynów

– 12.01 (sobota) od. godz. 9.00 – Kadłubowo pocz. od p. Sobieckich

– 14.01 (poniedziałek) od godz. 9.00 – Nadułki cz. I od. p. Plebaniaków do p. Mańkowskich

 1. W czasie trwania kolędy Msze św. o godz. 700 a kancelaria czynna po Mszy św.
 2. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza – Daniszewo od str. Kadłubowa – 200 zł.
Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj