Archiwum Grudzień, 2018

  Znalezione obrazy dla zapytania św. rodzina„Gdy umilkł, komnatę blask nowy oświeca –
W zdumieniu, w radości duch tonie;
Bo przed nim Najświętsza stanęła Dziewica,
Maryja z Dzieciątkiem na łonie”
(Grzegorz z Sambora – Życie Świętego Stanisława Kostki)

Umiłowani Diecezjanie!

W kończącym się Roku św. Stanisława Kostki, z sercem pełnym wdzięczności za dar Wcielenia, stajemy przed betlejemską stajenką, by oddać pokłon umiłowanemu Synowi Bożemu.

Niech w spotkaniu z Nowonarodzonym, nasze serca wypełnia dar Bożej miłości, czyniąc nas na wzór św. Młodzieniaszka z Rostkowa, świadkami dobroci i świętości Boga. Podejmujmy z gorliwością nasze chrześcijańskie powołanie, otwierając się ciągle na moc Ducha Świętego, który nas nieustannie prowadzi.

Życzę Wam wszystkim, radosnych i pełnych pokoju świąt Bożego Narodzenia. Niech Jezus przynoszący zbawienie błogosławi każdemu z osobna, naszym rodzinom i wspólnotom!

Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem –
Płock, Narodzenie Pańskie A. D. 2018

Wasz biskup Piotr

 

Znalezione obrazy dla zapytania 4 niedziela adwentu1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 7.00. Wieczorem w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej – zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej

2. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

3. Pasterka w naszym kościele o północy – pół godziny wcześniej śpiew jutrzni i wspólne dzielenie się opłatkiem.

4. W  dzień Bożego Narodzenia Msza Św. o godz. 9.30 i 11.30

5. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz.: 8.00 , 9.30 i 11:30. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na WSD w Płocku.

6. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Bardzo proszę Radnych o zorganizowanie pojazdów. Początek kolędy o godz. 9.00.

Dzień wcześniej p. Kościelny będzie w danej wiosce roznosił kredę. Ofiary składane przy tej okazji p. Kościelnemu  to wyraz naszej wdzięczności za jego posługę w naszej parafii.

Do kolędy przygotowujemy krzyż, świece i wodę święconą. Dzieci i młodzież zostawiają zeszyty do religii. W miarę możliwości niech na kolędzie będą wszyscy członkowie rodziny.

7. W czasie trwania kolędy Msze św. o godz. 00 a kancelaria czynna po Mszy św.  rano.

8. Plan Kolędy w tym tygodniu – 28.12.2018 r. – Rogowo początek od p. Szeferów i 29.12.2018 r. – Piączyn początek od p. Zalęckich

9. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza – Nowa Wieś 910 zł, Piączyn – 570 zł i Pomianowo 395 zł.

10. Z naszej wspólnoty odeszli śp. Władysława Materka pochodząca z Włók i Sławomir Stanisławski pochodzący z Nadułek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu…

Podobny obraz

 1. Znalezione obrazy dla zapytania 3 niedziela adwentuDzisiaj kończymy nasze Rekolekcje adwentowe. Dziękuję naszym rekolekcjonistom: ks. Sebastianowi Rolce i Rafałowi  Machłajewskiemu  ze zgromadzenia Księży Pallotynów za poprowadzenie tych rekolekcji i przygotowanie nas do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Przypominam, że Msze Święte roratne w naszej świątyni są sprawowane w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę o godz. 7.00.
 3. W poniedziałek i wtorek oraz piątek i sobotę kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano po Mszy Św.
 4. Spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej i Chóru odbędzie się  na plebanii w czwartek o godz. 19.00. Natomiast spotkanie opłatkowe dla ministrantów w piątek – o godz. 17.00.
 5. W ubiegłą niedzielę składaliśmy ofiary do puszek w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zebrano 320 zł. Bóg zapłać tym, którzy wsparli to dzieło.
 6. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Możemy ich wesprzeć kupując w zakrystii świece Caritas.
 7. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: Majdany – 376 zł. Włóki Wschodnie – 800 zł. Włóki Zachodnie – 550 zł. Maleń – 325 zł. Podmarszczyn Północny – 325 zł.
 8. Z naszej wspólnoty odszedł śp. Mariusz Kozłowski z Kadłubowa. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu…
 9. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

Znalezione obrazy dla zapytania 2 niedziela adwentu

 1. Dzisiejsza niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Przed Kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
 2. W tym tygodniu w ramach przygotowań do Świąt będziemy przeżywać Rekolekcje adwentowe, które poprowadzą Ojcowie Pallotyni z Lublina . Program Rekolekcji: piątek i sobota 9.30, 11.30 i 17.00 w niedzielę porządek świąteczny: 8.00. 9.30 i 11.30. Spowiedź w piątek i sobotę przed i w czasie Mszy św.
 3. W Niedzielę odbędą się spotkania: przed I Komuną św. po Mszy św. o 9.30. i dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.30.
 4. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp.  Grzegorz Więckowski ostatnio zamieszkały w Płocku. Od ucz.   zostaną odprawione 3 Msze św. oraz Kazimiera Cybulska z Włók – od ucz. pog – 7 Mszy św. polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu…
 5. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: Nadułki – 1230 zł. i Podmarszczyn Południowy – 715 zł.
 6. Kancelaria w poniedziałek i wtorek racji na spowiedzi rekolekcyjne w innych parafiach czynna po Mszy św. o godz. 7:00
Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj