Archiwum ‘Ogłoszenia parafialne’ Kategorii

 1. Znalezione obrazy dla zapytania matka boża z lourdesJutro 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia z inicjatywy św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszam wszystkich – a  szczególne chorych i opiekujących się nimi – na Mszę Św. z wystawieniem Najświętszego sakramentu i błogosławieństwem o godz. 10.00.
 2. Przypominam, że w dniach 23 lutego  12.00  i 09 marca odbędzie się kurs dla narzeczonych w par. Miszewo Murowane. Początek spotkania o godz. 12.00.
 3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 5. W tym tygodniu do wieczności odeszły: śp.  Aniela Jankowska z Włók – od ucz. pog. Będzie odprawionych 13 Mszy Św. oraz Lucyna Kicińska ostatnio zamieszkała w Olsztynie a wcześniej w Nowej Wsi – od ucz. pog. będzie odprawionych 7 Mszy Św. Polecajmy je Miłosiernemu Bogu… Wieczny odpoczynek…
 1. Znalezione obrazy dla zapytania 4 niedziela zwykła rok cPierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do sumy. Adorację poprowadzą mieszkańcy Nadułek, Majdan i Gniewkowa
 2. W przyszły poniedziałek 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie MNP z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj zapraszam wszystkich, szczególne chorych i opiekujących się nimi, na Mszę Św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem o godz. 10.00.
 3. Przypominam, że w dniach 23 lutego i 9 marca o godz. 12.00  odbędzie się kurs dla narzeczonych w par. Miszewo Murowane.
 4. Pragnę też poinformować, że sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli w tym roku ks. bp Roman Marcinkowski dnia 14 maja.
 5. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 1. Znalezione obrazy dla zapytania iii niedziela zwykła rok cWraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
 3. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Msze Święte o godz. 10.00 i 17.00. Podczas Mszy Św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do II Komunii Św. będą miały poświęcone świece.
 4. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
 5. Za tydzień I niedziela miesiąca – po Mszy Św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do sumy. Adorację poprowadzą mieszkańcy Nadułek, Majdan i Gniewkowa
 6. W dniach 23 lutego  i 9 marca o godz. 12.00  odbędzie się kurs dla narzeczonych w par. Miszewo Murowane.
 7. Proszę lektorów o odbiór czytań (grafik lektorów znajdziesz tutaj  Lektorzy)
 1. Znalezione obrazy dla zapytania wesele w kanie galilejskiejNajświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata
 2. W Panamie rozpoczynają się (22 -27 stycznia) Światowe Dni Młodzieży. Zapraszam do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie przed I Komunią św.
 4. Program kolędy w tym tygodniu:

– 20.01 (poniedziałek) od godz. 9.00 – Worowice Kolonie pocz. od Kolonii pod Osiekiem od p. Kochańskich następnie kol. od. p. Iwandowskiej i następnie od. p. Sztedurów w kierunku Daniszewa

– 23.01 (środa) od. godz. 13.00 Gniewkowo

– 24.01 (czwartek) od godz. 9.00 Worowice Wieś pocz. od. p. Piaseckich

– 26.01 (sobota) od godz. 9.00 – Daniszewo pocz. od   cmentarza

 1. W czasie trwania kolędy Msze św. o godz. 7.00 a kancelaria czynna po Mszy św.  rano.
 2. We wtorek 22 dzień miesiąca Msza św. w int. małżeństw i rodzin oraz modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii o godz. 7.00
 3. We wtorek odpust w naszym dekanacie w Święcieńcu – suma o 12.00.
 4. Dziękuję za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła.

Podobny obrazDrodzy Księża,
Dekanalni Duszpasterze Młodzieży,
Kochani Młodzi Diecezji Płockiej,

W dniach 22 – 27 stycznia 2019 r. w Panamie odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. W spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą całego świata weźmie także udział 40 osób z naszej diecezji.

Razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży chcę stworzyć szansę młodzieży Diecezji Płockiej, by mogła duchowo połączyć się z Następcą Apostołów i swoimi rówieśnikami. Z tą myślą, w sobotę 26 stycznia o godz. 15:00 w hali sportowej w Łącku koło Płocka, organizujemy Diecezjalny Dzień Młodych pod hasłem „Połączeni z Panamą”. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Eucharystia, której będę przewodniczył.

Gorąco pragnę, by księża, szczególnie dekanalni duszpasterze młodzieży, mogli wziąć udział w tym ważnym dla młodego kościoła diecezji płockiej wydarzeniu – liczę, że na moje zaproszenie odpowiecie wielkodusznie i razem z młodzieżą przyjedziecie do Łącka, by wspólnie świętować, modlić się i radośnie przeżywać naszą wiarę.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam i błogosławię w Nowym Roku, za przyczyną Matki Najświętszej – Patronki ŚDM w Panamie i św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży.
Płock, 8 stycznia 2019 r.

Wasz biskup Piotr

Witamy!

Witamy na stronie Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie.

Adres parafii:
Daniszewo 42
09-454 Bulkowo
Gmina: Bulkowo, powiat: płocki
woj. mazowieckie
dekanat: bodzanowski
tel. 24 265 20 92
e-mail:
parafia@daniszewo.pl

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
g. 8.00, 9.30, 11.30.
Dni powszednie: g. 17.00

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
od godz. 16.00.

Losowe Foto
aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Ranking-zagłosuj